Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por ka një rrezik të madh…

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por ka një rrezik të madh…

On

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump kishte paralajmëruar një sulm “brenda 24 ose…

Turqia mbështet sulmin e aleatëve mbi Sirinë

Turqia mbështet sulmin e aleatëve mbi Sirinë

On

Turqai e ka përshëndetur operacionin e SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Francës kundër regjimit të Asadit, duke e konsideruar reagim të përshtatshëm. “Përshëndesim operacionin që është zëri i ndërgjegjes së njerëzimit në lidhje me sulmin në Duma, për të cilin ekziston dyshim…

Bashar Al-Assad bashkon forcat me Iranin, pas bombardimeve të SHBA-së në Siri

Bashar Al-Assad bashkon forcat me Iranin, pas bombardimeve të SHBA-së në Siri

On

Presidenti sirian Bashar Al-Assad i ka thënë homologut të tij iranian Hassan Rouhani se sulmet e udhëhequra nga SHBA’ja kanë rritur vendosmërinë e Sirisë për ta luftuar dhe shtypur terrorizimin Lajmin e bëri të ditur presidenca siriane, e cila shprehin bindjen e…

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

On

Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake, ka mbërritur në bazën ajrore ruse në Khmeimim, në brigjet e Sirisë. Mësohet se pas kërcënimeve të fundit nga Uashington për një ndërhyrje…