Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: Si e humba të gjithë familjen, këmbët dhe tani jam e vetme

On

Rrëfimi tronditës i një vajze nga Halepi: si e humba të gjithë familjen, këmbët…dhe tani jam e vetme..Ajo është një prej qindra fateve të dhimbshme të luftës në Siri, dhe posaçërisht në Halep, aty ku janë shënuar ndër tragjeditë më të mëdha….

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

On

Është raportuar se i është vënë zjarrë xhamisë prej 200 persona në qytetin Hesselholm në rajonin Skane në jug të Suedisë. Sipas radios shtetërore suedeze, për shkak të zjarrit në orët e mbrëmjes, janë shkaktuar dëme të mëdha në xhaminë e cila…

Ministri turk fton muslimanët kinezë të studiojnë Islamin në Turqi

Ministri turk fton muslimanët kinezë të studiojnë Islamin në Turqi

On

“Ne mund të dërgojmë kopje të Kur’anit dhe libra të haditheve të Muhammedit (a.s.) . Muslimanët kinezë që duan të studiojnë Islamin mund të regjistrohen në fakultete teologjike dhe pasdiplomike në Turqi”, tha Numan Kurtulmus në Shangai gjatë një takimi me myftiun…

Erdogan: E ardhmja e njerëzimit varet nga zgjidhja e çështjes palestineze

Erdogan: E ardhmja e njerëzimit varet nga zgjidhja e çështjes palestineze

On

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot mori pjesë në ndarjen e Çmimeve të Paqes “Zeytin Dağı” dhe në premirën e dokumentarit “Shekulli i Fundit i Jerusalemit (Kuds)” ku deklaroi se deri më tani kanë ofruar ndihmë prej 31 miliardë dollarësh për…