Ish ushtari i UÇK-së, i akuzuar kinse ka bërë vrasjen e fëmiut maqedonas, i dënuar me burg të përjetshëm

Ish ushtari i UÇK-së, i akuzuar kinse ka bërë vrasjen e fëmiut maqedonas, i dënuar me burg të përjetshëm

On

Abedin Zymberi në rjetin e tij social “facebook” ka reaguar në lidhje me rastin e “Almirit” ku i akuzuari i cili ka kryer vepren e vrasjes së Almirit Boban Ilic, disa ditë më parë u morë vendim që ai të lirohet nga…

Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes filloi përgjakja e Gostivarit më 1997

Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes filloi përgjakja e Gostivarit më 1997

On

Ligji për flamujt që sic njihej për pjesëtarët e nacionaliteteve më 8 korrik të 1997 kishte hyrë në fuqi pa dekretin e presidentit të asaj kohe, Kiro Gligorov dhe se në këtë rast kryeparlamentari i asaj kohe, Tito Petkovski kishte firmosur ligjin…

27 prilli, dëshmitari: Sela është rrahur barbarisht gjatë gjithë kohës

27 prilli, dëshmitari: Sela është rrahur barbarisht gjatë gjithë kohës

On

Sot ka vazhduar seanca gjyqësore për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend, ku lëndime më të mëdha pësoi lideri i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela. Dëshmitari i parë në këtë seancë para trupit gjykues tregoi me detaje ecurinë e zhvillimeve të asaj…

(VIDEO) Shpërthen deputetja maqedonase: Prej sot jam shqiptare!

(VIDEO) Shpërthen deputetja maqedonase: Prej sot jam shqiptare!

On

“Në kordinim të organizuar me VMRO-DPMNE-në, Komiteti Komunal nga partia e tyre në Karposh në krye me kryetarin e këtij komiteti Sasho Llazarevski dhe Toni Jarevski këshilltar aktual në Karposh , së bashkull me aktivistë partiak sonte protestuan para shtëpisë time, shkruan…

Zeqiri: Kam udhëtuar në shumë vende e kontinente, por më së miri jam ndier në Mekë dhe Medine!

Zeqiri: Kam udhëtuar në shumë vende e kontinente, por më së miri jam ndier në Mekë dhe Medine!

On

Në një intervistë për portalin në gjuhën maqedonase “Friday.mk”, deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka folur për jetën e tij jashtë politikës. Mes tjerash ai është pyetur edhe për destinacionin e preferuar të udhëtimit. “Arabia Saudite, vendet e shenjta për…

Izraeli bombardon tokat bujqësore palestineze

Izraeli bombardon tokat bujqësore palestineze

On

Izraeli ndërmori sulme ajrore ndaj tokave bujqësore në lindje të Gazës. Izraeli ndërmori sulme ajrore ndaj tokave bujqësore në lindje të Gazës. Sipas burimeve të drejtorisë së policisë avionët luftarakë të ushtrisë izraelite ndërmorën sulme ndaj disa tokave bujqësore në Lagjen Ez-Zejtun…

Blloku Civil në Gutën Lindore kërkon nga KS i OKB-së zbatimin konkret të armëpushimit

Blloku Civil në Gutën Lindore kërkon nga KS i OKB-së zbatimin konkret të armëpushimit

On

“Blloku Civil” i përbërë nga organizatat joqeveritare në Gutën Lindore nën kontrollin e opozitarëve në Damask, kryeqytetin e Sirisë, kërkoi nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zbatojë sa më parë vendimin për armëpushim. Sipas deklaratës me shkrim të Bllokut…