Buka “false” me djathë që po shpërthen në Internet. Pa qumësht, pa vezë, pa gluten por e shijshme

Buka “false” me djathë që po shpërthen në Internet. Pa qumësht, pa vezë, pa gluten por e shijshme

On

Edhe pse pa vezë kjo bukë duket se po tërheq vëmendjen e të gjithëve për shkak të recetës të veçantë që ka. Përbërësi kryesor i kësaj recete janë patatet Për të përgatitur këtë bukë të shijshme na nevojitet: 5-6 patate me madhësi…

GoldAG publikon këngë për Medvegjën, policia serbe nis hetime kundër tij (Video)

GoldAG publikon këngë për Medvegjën, policia serbe nis hetime kundër tij (Video)

On

Ky projekt muzikor, i finalizuar edhe me klip të xhiruar në këtë qytet të Kosovës Lindore (brenda kufijve administrativ të Serbisë) ka nxitur reagim tek mediet dhe shteti serb, shkruan lajmi.net Ata e kanë quajtur si provokim klipin dhe këngën me tendenca…

Mollë Karamele

Mollë Karamele

On

Veshja karamel e ftoh mollën për rreth 15 minuta ose derisa karameli të forcohet. Fruta, Ëmbëlsira dhe fruta, Të shpejta, Ndërkombëtare, Në Çdo Kohë, Në Çdo Stinë Përbërësit 6 kokrra mollë 400 gr karamele (të mbështjella, që u kemi hequr mbështjellëset) 2…