Që tani vetëm kështu do të gatuani pataten e re: Receta më e shijshme, do t’u pëlqejë të gjithëve!

Që tani vetëm kështu do të gatuani pataten e re: Receta më e shijshme, do t’u pëlqejë të gjithëve!

On

Po fillon sezoni i patateve të reja! Gatuani në këtë mënyrë, dhe do të mësoni që ekziston receta të cilën shumë herë do ta përsërisni, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 1 kg patate të reja, – 1 litër qumësht, – 2 lugë kopër…

Mëngjesi ideal japonez : dieta më e shpejtë dhe e lehtë për të hequr kile

Mëngjesi ideal japonez : dieta më e shpejtë dhe e lehtë për të hequr kile

On

Sapo Hitoshi Watanabe paraqiti regjimin e mëngjesit në librin e tij “Dieta e bananes ne mengjes “, ajo u bë një hit botëror. Është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe nuk kërkon ndryshime specifike në zakonet tuaja dietetike, por vetëm për të ngrënë banane…