Dënohet imami shqiptari në zvicër, ish kryetar i xhamisë: ka lejuar djemtë e tij të vegjël të ngasin makinën

Dënohet imami shqiptari në zvicër, ish kryetar i xhamisë: ka lejuar djemtë e tij të vegjël të ngasin makinën

On

Emri i xhamisë An`Nur të Winterthurit ka një kohë të gjatë që nuk zbret nga kryetitujt e mediave zvicerane. Fillimisht për shkak të një imami ekstremist që kishte predikuar dhunë ndaj “të pafeve” dhe më vonë edhe për kryetarin e bashkësisë së…

Befason Gazetari turk! Shpalos flamurin shqipëtar në studio-Jemi vëllezër Krenohemi me arritjet e Shqipëris

Befason Gazetari turk! Shpalos flamurin shqipëtar në studio-Jemi vëllezër Krenohemi me arritjet e Shqipëris

On

Një gazetar turk ka bërë një gjest të admirueshëm për shqiptarët gjatë një emisioni sportiv. Ahmet Çakar, një nga analistët më të njohur të futbollit në Turqi, ka nxjerrë flamurin shqiptar në emision live, teksa flitej për eliminatoret e Euro 2016. Ai…

Çfarë ndjeni kur përballeni me një grua të mbuluar? Ja si përgjigjet kryetari francez – Macron

Çfarë ndjeni kur përballeni me një grua të mbuluar? Ja si përgjigjet kryetari francez – Macron

On

Presidenti francez, Emmanuel Macron, është shprehur se “nëse duam të jemi në unitet, duhet të pranojmë lirinë e fesë dhe besimit”. Macron i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një program special të publikuar nga BFMTV dhe Mediapart. Ai pyetjes në lidhje…

Dy motra refugjate nga Kosova në Suedi: Fotoja që po drithëron gjithë botën

Dy motra refugjate nga Kosova në Suedi: Fotoja që po drithëron gjithë botën

On

Konkursi i përvitshëm “World Press Photo Contest 2018” ka publikuar gjithë çmimet kryesore për fotot më të mira të vitit, ku njëra prej tyre tregonte dy motra refugjate nga Kosova. Magnus Wennman është foto-reporteri suedez, i cili në mars të vitit 2017…

Hoxhë Halil Kastrati: Ka ardh njëri i ka dhanë 40.000 Euro sadaka, dhe ka thanë: Pash Zotin mos ma përmend emrin

Hoxhë Halil Kastrati: Ka ardh njëri i ka dhanë 40.000 Euro sadaka, dhe ka thanë: Pash Zotin mos ma përmend emrin

On

MBYLLET AKSIONI PËR FAMILJEN GASHI NGA MAJACI I PODUJEVËS. FALENDËROJM VËLLAUN SHEREMET TAHIRI NGA FSHATI SFEQLA E PODUJEVËS, I CILI MORI PËRSIPËR KREJT NDËRTIMIN E SHTËPIS PËR KËTË FAMILJE. JU KËRKOJM FALJE TË GJITHË ATYRE QË NA JANË LAJMERU PËR TA NDIHMUAR…

Vandam: Nëse dëshironi të hani shëndetshëm, ndjekeni shembullin e profetit Muhamed

Vandam: Nëse dëshironi të hani shëndetshëm, ndjekeni shembullin e profetit Muhamed

On

Aktori i mirënjohur botëror Jean Claude Vandam ishte pyetur rreth të ngrënit të shëndetshëm. Ai tha se duhet ndjekur shembullin e profetit Muhamed paqja dhe mëshira e Zotit qoftë mbi atë. “Profeti Muhamed ishte shumë i mençur, ai e dinte çfarë është…