Çau me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë çau me dorë 281 ara – në përpjekje të arrijë rekorde botërore

Çau me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë çau me dorë 281 ara – në përpjekje të arrijë rekorde botërore

On

Rashid Naseem nga Karachi i Pakistanit, i ka plasaritur me kokë 51 shalqinj brenda një minute, si dhe për të njëjtën kohë ka thyer 281 ara – në përpjekje që të arrijë rekorde botërore. Më këtë rast, 32-vjeçari është ndjekur nga afër…

Vogëlushi i varfër vuan për bukën e gojës, Salah mahnit botën me gjestin e tij…

Vogëlushi i varfër vuan për bukën e gojës, Salah mahnit botën me gjestin e tij…

On

Ylli egjiptian është një njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një djali që u pa në një emision televiziv me një bluzë të shkruar emrin…

Van Damme e ‘çmend’ Serbinë, vihet në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe

Van Damme e ‘çmend’ Serbinë, vihet në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe

On

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. “Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës për…

Dënohet imami shqiptari në zvicër, ish kryetar i xhamisë: ka lejuar djemtë e tij të vegjël të ngasin makinën

Dënohet imami shqiptari në zvicër, ish kryetar i xhamisë: ka lejuar djemtë e tij të vegjël të ngasin makinën

On

Emri i xhamisë An`Nur të Winterthurit ka një kohë të gjatë që nuk zbret nga kryetitujt e mediave zvicerane. Fillimisht për shkak të një imami ekstremist që kishte predikuar dhunë ndaj “të pafeve” dhe më vonë edhe për kryetarin e bashkësisë së…

Befason Gazetari turk! Shpalos flamurin shqipëtar në studio-Jemi vëllezër Krenohemi me arritjet e Shqipëris

Befason Gazetari turk! Shpalos flamurin shqipëtar në studio-Jemi vëllezër Krenohemi me arritjet e Shqipëris

On

Një gazetar turk ka bërë një gjest të admirueshëm për shqiptarët gjatë një emisioni sportiv. Ahmet Çakar, një nga analistët më të njohur të futbollit në Turqi, ka nxjerrë flamurin shqiptar në emision live, teksa flitej për eliminatoret e Euro 2016. Ai…