Izraeli kërcënon hapur: “Do ta likuidojmë Assadin dhe do ta rrëzojmë qeverinë e tij”.

Izraeli kërcënon hapur: “Do ta likuidojmë Assadin dhe do ta rrëzojmë qeverinë e tij”.

On

Një ministër izraelit deklaroi të hënën se Izraeli mund ta vrasë Presidentin sirian Bashar al-Assad dhe ta rrëzojë qeverinë e tij nëse Irani do të përdorë territorin sirian për sulme ndaj Izraelit, ndërsa më herët një koleg i tij kërcënoi edhe shtetin…

Tërmeti 5.2 ballë godet zonën juglindore të Turqisë, dhjetëra persona të lënduar

Tërmeti 5.2 ballë godet zonën juglindore të Turqisë, dhjetëra persona të lënduar

On

Zyrtarët në Turqi kanë njoftuar se dhjetëra persona janë lënduar, pasi një tërmet ka goditur pjesën juglindore të vendit. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Samsat, në provincën Adiyaman. Shërbimi gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka thënë se tërmeti ka qenë…

Izraeli kërcënon Rusinë!

Izraeli kërcënon Rusinë!

On

Regjimi sionist i ka kërkuar forcave ushtarake ruse të mos përdorin sistemin e mbrojtjes raketore S 300. Sipas gazetës sioniste Yediot Aharonot, duke cituar një burim diplomatik të Rusisë, shkruan: Izraeli ka kërkuar nga Rusia që forcat ruse të mos përdorin sistemin…

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

On

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot se dhuna e mbrëmshme e shkaktuar në ndeshjen mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit, ka të bëjë me një komplot, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë për gazetarët në Stamboll, Erdoğan tha se kjo është…