Aktuale

 • ZYRTARE/ Donald Trump zgjidhet presidenti i SHBA

  Donald Trump është Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  Miliarderi amerikan ka mundur me diferencë rivalen e tij Hillary Clinton, duke fituar...

 • Clinton 215,Trump 238/Trumpi kryeson

  Demokratja Hillary Clinton ka fituar në shtetin e Nevadës kështu duke arritur gjithsej 215 vota elektorale, ndërsa kundërkandidati i saj, Donald Trump është në përparësi me...

 • Trump 26 vota larg fitores

  Kandidati republikan, Donlad Trump, është vetëm 26 vota larg fitores. Ai është duke triumfuar me 244 vota elektorale kurse kundërshtarja e tij nga radhët e...

 • Trump çmend tregjet globale, bie dollari dhe nafta

  Tregjet globale të aksioneve dhe dollari amerikan kanë shkuar në rënie të lirë, pasi kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, kryeson garën për...

 • Trump prinë në tre shtete

  Kandidati republikan, Donald Trump është duke prirë sipas Exit Polls edhe në shtetin e tretë me ardh që deri tash kanë dalë rezultatet, transmeton Klan...

Contact Form Powered By : XYZScripts.com