Angellov tregon ‘fytyrën’ e vërtet

Angellov tregon ‘fytyrën’ e vërtet

On

VMRO-DPMNE dhe Nikolla Gruevski të nisin një iniciativë për referendum mbi Ligjin për gjuhët, dhe ta dërgojnë në Kuvendin e Maqedonisë, kërkoi ish-deputeti I VMRO-DPMNE-së Stojançe Angellov në intervistën “ Përmes Prizmës”. Ai ka deklaruar se, nëse, opozita e bën një gjë…

“Përbindëshi” amerikan zbarkon në Greqi pas tensioneve me Turqinë (VIDEO)

“Përbindëshi” amerikan zbarkon në Greqi pas tensioneve me Turqinë (VIDEO)

On

Flota e Gjashtë Amerikane është tashmë në Egjeun Lindor pas tensioneve mes Turqisë, Greqisë dhe Qipros, ndërkohë që në zonë është afruar anija e gjeneratës më të fundit të SHBA-ve. Ajo është një anije e shpejt transporti dhe ka një dizajn krejt…

E rrallë: çifti i moshuar turk vdes nga sulmet në zemër brenda 30 minutash…

E rrallë: çifti i moshuar turk vdes nga sulmet në zemër brenda 30 minutash…

On

Një çift i moshuar që jeton në Turqinë verilindore vdiq brenda 30 minutave në të njëjtin spital pasi të dytë vuanin nga sulmet në zemër… Ekipet mjekësore kishin ardhur për të trajtuar Esma Tüfekçi, 75-vjeçare, në natën e së enjtes në shtëpinë…

SKANDAL: Vëllai i Bobanit, Vladimir Iliq “pranon” se vëllau i tij ta kryer aktin e vrasjes së Almirit !?

SKANDAL: Vëllai i Bobanit, Vladimir Iliq “pranon” se vëllau i tij ta kryer aktin e vrasjes së Almirit !?

On

Ngjarja e vrasjes së Almir Aliut në qytetin e Kumanovës që ka tronditur tash e disa vite gjithë opinionin e ndërkohë që gjykata e rikualifikoi kështu si aksident komunikacioni duket se po merr një tjetër version, është vëllai i Boban Iliqit, Vladimiri…