Çfarë po fsheh NASA dhe pse heshtin shkencëtarët? Ja çfarë do të ndodh këtë vit

Çfarë po fsheh NASA dhe pse heshtin shkencëtarët? Ja çfarë do të ndodh këtë vit

On

Një shkëmb i stërmadh i hapësirës mund të bjerë në tokë në vitin 2135, sepse anija e NASA-s – e projektuar për të mbrojtur planetin tonë nuk do të jetë në gjendje ta shmangë atë, paralajmërojnë shkencëtarët. Projekti i NASA-s “Hypervelocity Asteroid…

(VIDEO) SHBA e shqetësuar për skenarin Meta-Gruevski në rrëzimin e qeverisë ‘Zaev’

(VIDEO) SHBA e shqetësuar për skenarin Meta-Gruevski në rrëzimin e qeverisë ‘Zaev’

On

Shtetet e Bashkuara janë shumë të shqetësuara për përpjekjet e Presidentit të Shqipërisë për të rrëzuar qeverinë e Zoran Zaev në Maqedoni. Ilir Meta, i njohur si miku personal i Nikola Gruevskit, ish kryeministrit pro rus të Maqedonisë, e ka shfaqur që…

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

Flota amerikane pranë brigjeve të Sirisë, Assadi i fshehur në një bunker rus

On

Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake, ka mbërritur në bazën ajrore ruse në Khmeimim, në brigjet e Sirisë. Mësohet se pas kërcënimeve të fundit nga Uashington për një ndërhyrje…

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

On

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e një përshkallëzimi të madh të…

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

Tmerr në gjimnazin e Gostivarit, profesorët rrihen brutalisht me “boks hekuri”

On

Rrahje brutale në gjimnazin e Gostivarit. Një nga profesorët Bejtulla Kamberi ka përfunduar në spital të Shkupit, pasi ka marrë plagë të rë rënda nga goditjet me “boks të hekurit”, informon INA. Kryetari i komunës Arben Taravari ka konfirmuar incidentin që ka…

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

Familja e Rexhail Qerimit nga Likova i dënuar me burg të përjetshëm, po bëhet gati të ikë nga Maqedonia (VIDEO)

On

Nëse edhe kjo qeveri vazhdon me drejtësinë, si qeveria e kaluar, atëherë neve nuk na mbetet tjetër përpos t’i marrim valixhet dhe të ikim nga ky vend. Është ky qëndrimi i Jetulla Qerimit- vëllait të ish ushtarit të UCK-së Rexhail Qerimi nga…