7 organet pa të cilat mund të jetojmë

7 organet pa të cilat mund të jetojmë

On

Organizmi i njeriut është shumë përballueshëm ndaj çfarëdo situate. Edhe në raste kur mund të mbetni pa disa nga organet ju keni mundësi të jetoni. Për shembull, njeriu mund të jetoj një jetë normal pa gjysmën e trurit, transmeton gazetametro.net Ja pa…

Iniesta largohet nga Barcelona

Iniesta largohet nga Barcelona

On

Ikona e klubit katalanas pritet të largohet përfundimisht nga Camp Nou. Andres Iniesta ka vendosur t’i jap lamtumirën Barcelonës në fund të këtij stinorit, shkruan infokusi. Don Andres mund ta zyrtarizojë largimin nga Barça qysh këtë fundjavë, pikërisht pas finales së Kupës…

Kryeparlamentari maqedonas Talat Xhaferi pritet nga homologu turk, Ismail Kahraman

Kryeparlamentari maqedonas Talat Xhaferi pritet nga homologu turk, Ismail Kahraman

On

Kryetari i Kuvendit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi i cili qëndron për vizitë zyrtar në Turqi, është pritur në një takim nga homologu i tij turk, Ismail Kahraman. Kreu i Parlamentit të Turqisë, duke folur në takim shprehu kënaqësi…

“Koalicioni qeveritarë”, Zaev porosit “liderët” e Besës: Bisedimet mund të dështojnë

“Koalicioni qeveritarë”, Zaev porosit “liderët” e Besës: Bisedimet mund të dështojnë

On

Optimizmi i shprehur publikisht i Bilall Kasamit e Afrim Gashit për tu bërë pjesë e Qeverisë mund t’i kushtojë me dështim të bisedimeve dhe qëndrim në opozitë. Kryeministri Zaev në një prononcim për Alsat M porositë dy liderët e Besës që të…

Media serbe: Perëndimi po i trajnon shqiptarët e Kosovës që me luftë ta marrin veriun

Media serbe: Perëndimi po i trajnon shqiptarët e Kosovës që me luftë ta marrin veriun

On

Ushtrimet e përbashkëta të KFOR-it, EULEX-it, të Forcave të Sigurisë të Kosovës dhe të Policisë së Kosovës, me emrin “Shpata e argjendtë” portali serb Informer e sheh si përgatitje të shqiptarëve të Kosovës për përgatitje luftarake për ta marrë me armë veriun,…