Kush është gruaja që përpiqet të rrëzojë Erdoganin nga pushteti ?

Kush është gruaja që përpiqet të rrëzojë Erdoganin nga pushteti ?

On

Sipas traditës turke, sherret midis burrave e grave përfundojnë kur gruaja përplas shaminë në tokë. Për këtë arsye, kandidatja për presidente, Meral Akshener, po shkon nga qyteti në qytet për të mbledhur shami, te quajtura “jemeni”, nga mbështetësit e saj. 61-vjeçarja po…

Mickoski: Çohu Maqedoni (VIDEO)

Mickoski: Çohu Maqedoni (VIDEO)

On

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristiajan Mickoski në profilin e tij në Facebook u bën thirrje gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë të çohen, sepse tash është koha e ku shkruhet historia. “Çohu Maqedoni! “Bëheni maqedonas, qytetarë të këtij vendi, tash është koha ku…

Braziliani krijon makinën e parë të kafesë me Bitcoin

Braziliani krijon makinën e parë të kafesë me Bitcoin

On

Ricardo Reis, një sipërmarrës Brazilian, ka krijuar një makineri kafeje bitcoin për të treguar potencialin monedhës popullore në botë si një para e “programueshme.” Një video e makinerisë është shpërndarë në Facebook dhe ka bërë xhiron në mediat sociale. Ajo aktivizohet kur…

(VIDEO) Shkupi pas protestave të dhunshme

(VIDEO) Shkupi pas protestave të dhunshme

On

Nga protestat e së dielës në Shkup që u përshkallëzuan në përplasje mes grupeve të demonstruesve dhe policisë, kanë mbetur dhjetë policë të lënduar ndërsa 24 demonstrues janë ndaluar. Askush nuk ka marrë përgjegësinë e organizimit të proetstave, ndërkohë që një pjesë…

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj deklaratave të imamit, që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit!

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj deklaratave të imamit, që kërkoi nga hoxhallarët të mos e varrosin babain e kryeministrit!

On

Kryeimami i Bashkësisë Islame, Sabri Bajgora, ka reaguar pas deklarimit të Bedri Bytyçit, i cili iu bëri thirrje hoxhollarëve që mos ta varrosin Hilmi Haradinajn, babain e kryeministrit Ramush Haradinaj. Bajgora në një përgjigje për Insajderi, ka thënë se Bedri Bytyçi nuk…