Luis Enrique bashk me Messi-n në Arsenal

Luis Enrique bashk me Messi-n në Arsenal

On

Luis Enrique do të donte ta merrte Lionel Messin në Premier League, nëse ai do të emërohet si trajner i Arsenalit, sipas “Express”. Trajneri spanjoll ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme pune me superstarin argjentinas, që nga koha e tyre së bashku në…

Mediat serbe tallen keq me intervistën e Ramushit për kanalin serb (VIDEO)

Mediat serbe tallen keq me intervistën e Ramushit për kanalin serb (VIDEO)

On

Sputnik.rs, si gjithmonë që është në fokus të shqiptarëve, ka shkruar lajme përqeshëse ndaj kryeministrit të Kosovës. Mediat në Serbi po vazhdojnë një fushat talljeje me intervistën e kryeministrit te Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundmi kanali sputnik.rs ka përgatitur një video ku…

Thaçi përmend financimin e medieve nga gylenistët, Buzhala ‘mizën mas veshi’, fillon arsyetimin

Thaçi përmend financimin e medieve nga gylenistët, Buzhala ‘mizën mas veshi’, fillon arsyetimin

On

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi i ftuar në debatin me Berat Buzhalën përballë gazetarëve në televizionin T7, në të cilën u diskutuan shumë tema aktuale në vend, ndër to edhe për rastin e ekstradimit të gylenistëve nga Kosova në Turqi,…

Zaev zbardh detaje për rastin “Monstra”: Ja çka kanë biseduar Nevzat Bejta dhe Fejzi Ajvazi

Zaev zbardh detaje për rastin “Monstra”: Ja çka kanë biseduar Nevzat Bejta dhe Fejzi Ajvazi

On

Të gjitha materialet, jo vetëm për “Monstrën”, të gjitha që i kam poseduar, përfshirë këtu edhe Zoran Zaevin, Branko Cervenkovskin, Sugarevskin, Shekerinskën, gjithçka është dorëzuar atje”, kështu është përgjigjur sot kryeministri i Maqedonisë dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran…

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

Erdoğan për dhunën e mbrëmshme në futboll: Ka të bëjë me një komplot

On

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot se dhuna e mbrëmshme e shkaktuar në ndeshjen mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit, ka të bëjë me një komplot, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë për gazetarët në Stamboll, Erdoğan tha se kjo është…

Sulmet e zemrës ju paralajmërojnë 1 muaj më herët, ja si t’i zbuloni

Sulmet e zemrës ju paralajmërojnë 1 muaj më herët, ja si t’i zbuloni

On

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shnëdetësisë. Kjo është, problemet që lidhen me sëmundjet e zemrës vrasin më shumë njerëz çdo vit se çdo sëmundje tjetër. Prandaj, duhet të jemi vigjilentë: e dimë se çfarë…

3 zakone të këqija që duhet t’i hiqni nëse nuk doni të keni fryrje, mostretje dhe acid në stomak

3 zakone të këqija që duhet t’i hiqni nëse nuk doni të keni fryrje, mostretje dhe acid në stomak

On

Të gjithë e kemi përjetuar këtë situatë. Njëra dorë po shtrëngon stomakun tuaj, ndërsa dora tjetër është përkulur përpara për të shijuar copën e fundit të pulës. Ti e di që je e ngopur, por gjithçka është kaq e shijshme. Gjithsesi, kam…