BDI për komandant Hoxhën.. “Nuk komentojmë i dhamë ultimatum Zaevit ta largojë..”

BDI për komandant Hoxhën.. “Nuk komentojmë i dhamë ultimatum Zaevit ta largojë..”

On

Në vazhdën e debatit për emërimin dhe më pas dorëheqjen e Xhezair Shaqirit i njohur si komandant Hoxha ka pasur reagime dhe komente të ndryshme nga politikanë, analistë dhe opinione të qytetarëve në rrjetet sociale. Shumica e partive i janë shmangur komenteve….

Vaj kokosi i bërë vetë në shtëpi, për të forcuar shëndetin e zemrës dhe për tu dobësuar

Vaj kokosi i bërë vetë në shtëpi, për të forcuar shëndetin e zemrës dhe për tu dobësuar

On

Studimet e realizuara në Spanjë kanë treguar se konsumimi i rregullt i një lugë gjelle vaj kokosi çdo ditë, përshpejton procesin e humbjes së peshës dhe nxit shëndetin e zemrës suaj. Studimi përfshinte persona të moshës ndërmjet 55 dhe 69 vjeç, dhe…

Ismaili pyetet nëse Shpend Ahmeti do të jetë kryetari i PSD-së

Ismaili pyetet nëse Shpend Ahmeti do të jetë kryetari i PSD-së

On

Partia Social Demokrate, e cila tanimë udhëhiqet nga 12 deputetët e larguar nga Lëvizja “Vetëvendosje”, pritet që sot, me rastin e Ditës së Evropës, të mbajnë Konventën e partisë. Kjo mbledhje pritet që t’i qartësojë pozicionimet edhe brenda subjektit. Kësisoj, PSD-ja do…

Vetëm gjatë muajt prill 27 turq kanë kërkuar azil politik në Kosovë

Vetëm gjatë muajt prill 27 turq kanë kërkuar azil politik në Kosovë

On

Vetëm gjatë muajt prill Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka pranuar 27 kërkesa për azil politik nga shtetas të Turqisë. Numri i përgjithshëm i aplikacioneve për azil gjatë muajit të kaluar ka qenë 31. Përderisa, shtetasit turq e përbëjnë shumicën…

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri

Zaev paralajmëron ndryshime në Qeveri

On

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se reformimi i Qeverisë së Maqedonisë më shumë bëhet për të plotësuar kërkesat e partnerëve të koalicionit qeverisës, sesa për të plotësuar kërkesat e qytetarëve. Analistët thonë se paralajmërimi për reformimin e Qeverisë po ndodhë që një…

Çau me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë çau me dorë 281 ara – në përpjekje të arrijë rekorde botërore

Çau me kokë 51 shalqinj brenda një minute, për të njëjtë kohë çau me dorë 281 ara – në përpjekje të arrijë rekorde botërore

On

Rashid Naseem nga Karachi i Pakistanit, i ka plasaritur me kokë 51 shalqinj brenda një minute, si dhe për të njëjtën kohë ka thyer 281 ara – në përpjekje që të arrijë rekorde botërore. Më këtë rast, 32-vjeçari është ndjekur nga afër…