Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

Mbrëmë dy tërmete dridhin Ohrin

On

Dy tërmete janë ndjerë pasmesnate në rajonin e Ohrit. Sipas faqes zyrtare të Qendrës evropiane mesdhetare seizmologjike, dy tërmetet kanë qenë me fuqi prej 3,2 shkallë sipas Rihterit. Lëkundja e parë e tokës u regjistrua 50 minuta pas mesnate me epiqendër midis…

Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

Sulmuesi i Selës, Qoseto, futet në grevë urie, i pakënaqur nga kushtet në burg (FOTO)

On

Goran Angelov-Qoseto, një nga huliganët që sulmuan Kuvendin më 27 prill, ka paralajmëruar se do të futet në grevë urie. Në faqen e tij në facebook janë publikuar fotografia nga qelia në të cilën është vendosur, bashkë me paralajmërimin se do të…

Biznesmeni argjentinas që ruan në bunkerë të ndryshëm, bitcoinët që kapin vlerën e 10 miliardë dollarëve

Biznesmeni argjentinas që ruan në bunkerë të ndryshëm, bitcoinët që kapin vlerën e 10 miliardë dollarëve

On

Biznesmeni argjentinas Vences Kaseres, që është drejtor i një firme start-up “Ksapo”, ruan dhjetëra miliarda dollarë vlerë bitcoin të klientëve nga e mbarë bota, nëpër bunkerë të ndryshëm përfshirë edhe ata ushtarak në malet e Zvicrës. Prapa dyerve të betonit dhe tuneleve…

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

I vihet zjarri xhamisë në Suedi

On

Është raportuar se i është vënë zjarrë xhamisë prej 200 persona në qytetin Hesselholm në rajonin Skane në jug të Suedisë. Sipas radios shtetërore suedeze, për shkak të zjarrit në orët e mbrëmjes, janë shkaktuar dëme të mëdha në xhaminë e cila…