Ushtria Izraelite tregon forcë tek palestinezi invalid me karrocë (VIDEO)

Në ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Hebron në Bregun Perëndimor, ku shihet se si ushtria izraelite shtyn dhe e përplas në asfalt palestinezin me karrocë. Palestinez bie nga karroca duke goditur asfaltin me kokë, siç mund të shihet edhe në video që po qarkullon në rrjetet sociale:

News Reporter