Dy luftanije ruse të mbushura me tanke, autoblinda e armë tjera nisen drejt Sirisë

Dy luftanije ruse të mbushura me tanke, autoblinda e armë tjera nisen drejt Sirisë

On

Dy luftanije ruse të mbushura me autoblinda dhe armë tjera janë parë duke lundruar drejt Sirisë, pasi të premten mbrëma SHBA-të së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën, kryen sulmet ajrore duke shkatërruar tri fabrika ku prodhoheshin armë kimike. Luftanija e…

Digjet një piceri në Çair

Digjet një piceri në Çair

On

Sot në ora 4 të mëngjesit ka shpërthyer zjarr në Qendrën tregtare “Çairçanka” në Shkup. Zjarri ka shpërthyer ë një piceri që gjendet në kuadër të kësaj qendre, shkuran Gazeta Lajm. “Më datë 16.04.2018 rreth orës 04.00 në Njësitin për informacione në…

Pini një gotë ujë në orën 6 të mëngjesit! E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse

Pini një gotë ujë në orën 6 të mëngjesit! E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse

On

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve. Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me…

Duhet ta lexoni: Si të pastroni në mënyrë natyrale veshkat përpara se të jetë tepër vonë?

Duhet ta lexoni: Si të pastroni në mënyrë natyrale veshkat përpara se të jetë tepër vonë?

On

Veshkat janë një nga organet kryesore të trupit tonë, pa të cilat është e pamundur të jetojmë. Të jetuarit me një veshkë është një proces shumë i vështirë dhe i dhimbshëm. Ky organ kryen disa nga funksionet jetësore të trupit, filtrojnë dhe…

Sqarim nga shtabi i ushtrise ruse mbi bombardimin me te fundem amerikan ne Siri

Sqarim nga shtabi i ushtrise ruse mbi bombardimin me te fundem amerikan ne Siri

On

Sqarim për situatën në Siri i shefit të Drejtorisë së Përgjithshme Operative pranë Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Rusisë, gjeneralkolonelit Sergej Rudskoj Moskë, më 14 prill 2018 Më 14 prill, nga ora 3:42 deri në orën 5:10 (koha e…

Njihuni me shqiptarin bamirës i cili ka dërguar mbi 600 mijë dollarë ndihma për spitale

Njihuni me shqiptarin bamirës i cili ka dërguar mbi 600 mijë dollarë ndihma për spitale

On

Ahmet Hoti nga Gjakova ka marrë një inciativë bamirësie për ti ndihmuar njerëzit me nevoja të vecanta.Mungesa e karrocave në emergjencë e ka shtyrë atë që ti ndihmojë njerëzit me nevoja të vecanta.Shoqata kanadeze ‘Not just a tourist’ i është bashkuar gjithashtu…