”Vetëm kështu Roma mund të kualifikohet në finale”

Ish-lojtari i Liverpoolit dhe Romës, John Arne Riise, motivon klubin italian duke i thënë se nëse dëshiron kualifikimin në finale, atëherë nuk duhet të pësojë gol në Anfield.

“Nuk mund të vendosi se për këtë të bëjë tifo në mes Liverpoolit dhe Romës, është e pamundur”, ka thënë Riise për TuttoMercatoWeb.

“Të shikoj dy ish-skuadrat e mia në Ligën e Kampionëve është një kënaqësi e madhe për mua”.

“Janë dy skuadra të mëdha me tifozët më të mirë, si në Anfield edhe në Olimpico do të jetë një atmosferë e pabesueshme”. there’ll be an incredible atmosphere.

“Ndeshja e kthimit në Romë mund të jetë favorizuese për Giallorossët, por sonte i duhet shumë durim dhe të mbajnë portën e paprekur”.

“Liverpooli mund t’ju lëndojë në fazën sulmuese, por me një rezultat të mirë në Anfield, skuadra e Di Francescos mund ta bëjë”.

“Curva Sud (tifozët ultras) në Olimpico do të jenë lojtari i tyre i 12-të. Jam i emocionuar, do të jem edhe në Romë”, ka shtuar Riise./Albeu/

News Reporter