Goditet trajneri, ndërpritet Fenerbahce-Besiktas (VIDEO)

Në minutën e 59’ të takimit u regjistrua edhe një incident i rëndë, pasi trajneri i Besiktasit, Senol Gunes u godit me sende të forta dhe pësoi një çarje në kokë.

Për shkak të këtij incidenti, por edhe për shkak të atmosferët tejet të ngarkuar e me tension, arbitri vendosi ndërprerjen e ndeshjes.

Ky takim ishte i vlefshëm për fazën gjysmëfinale të Kupës së Turqisë, teksa pas ndeshjes së parë, që përfundoi në barazim 2-2, sonte pritejh të përcaktohejh skuadra që do të synonte trofeun në finale.

 

 

 

 

News Reporter