Chelsea shumë pranë emrit të ri për trajner

Sipas The Daily Mail, trajneri 59-vjeçar konsiderohet si zgjedhja e parë e Roman Abramovich.

‘The Blues’ janë duke marrë në konsideratë emra të njohur për trajner si Luis Enrique dhe Thomas Tuchel. Sarri ka një klauzolë për largimin e tij prej 7 milionë eurove.

Ai është në krye të listës pasi ditë më parë ka thënë se po e mendon largimin nga Serie A. /albeu.com/

News Reporter