Sherr i madh mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, një prej tyre në gjendje të rëndë

Një sherr i madh “shpërtheu në një burg në Itali, aty ku shqiptarët kanë “matur” forcën me italianët.
Sipas mediave vendase ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në burgun e Sant’Angelo dei Lombardi.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se një nga personat e përfshirë në sherr ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mësohet se është dashur ndërhyrja e personelit të policisë së burgut për të shmangur një tragjedi të mundshme.

Policia italianë ka nisur një hetim në lidhje me ngjarjen, autorët e së cilës nuk janë bërë publikë./Gazeta Express

News Reporter