Miksoni shafranin, vajin e kokosit dhe xhinxherin. Rezultatet do t’ju lënë pa fjalë!

Ju ka ndodh të ndiheni të fryrë nga ushqimet e konsumuara gjatë ditës dhe kjo t’ju ketë sjellë shqetësime para gjumit?

Vështirësi në tretje, djegie stomaku, pagjumësi? E kemi një zgjidhje për këtë!
Xinxheri, shafrani i Indisë dhe vaji i kokosit do t’ju vijnë në ndihmë duke luftuar inflamacionin, aciditetin e stomakut dhe përmirësuar gjithashtu tretjen.

Përfitimet shëndetësore që kjo përbërje i ofron trupit:

Lufton artritin dhe ka agjentë anti-inflamator,
Mundëson qarkullimin e gjakut,
Detoks i mëlçisë,
Më pak dhimbje dhe djegie stomaku,
Stimulon tretjen e ushqimit,
Ndalon ulcerën që të formohet pasi është antiseptike,
Trajton kancerin në fazat e hershme.
Qumësht kokosit – ka një grumbull yndyrash që janë të shëndetshëm dhe janë antimikrobik, të cilat ndalojnë problemet e tretjes së burimeve të baktereve

Receta:
Përbërësit:

1 lugë çaji shafran i Indisë,
2 gota vaj kokosi,
1 xhinxher të prerë në feta,
¼ lugë piper i bluar,
1 lugë gjelle mjaltë.
Përgatitja:

Vendosni gjithçka në një tas, përveç mjaltin.
I miksoni të gjithë përbërësit dhe i hidhni në një enë, për t’i ngrohur rreth 5 minuta me nxehtësi mesatare. Në fund shtoni mjaltin.

News Reporter