Sulmi mbi Siri: dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike (VIDEO)

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore kërkimore e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë.

Bëhet fjalë për Qendrën siriane për Studime dhe Hulumtime Shkencore, ku siç tha Gjenerali Joseph Dunford, aty testoheshin dhe prodhoheshin teknologji kimike dhe biologjike të luftës. /tesheshi.com/

News Reporter