Ky është mëngjesi ideal për të gjithë ata që duan të humbin peshë dhe të largojnë toksinat nga trupi

Mëngjesi konsiderohet si vakt më i rëndësishëm i ditës pasi që kjo është ai që na siguron energji për të qenë në gjendje të kryejmë në aktivitetet tona të përditshme. Por gjëja e rëndësishme nuk është të hani asgjë, por të hani diçka ushqyese dhe në të njëjtën kohë t’ju ndihmojnë të lëshni toksina, të humbni peshë dhe të filloni ditën në një mënyrë të përshtatshme.

Këtë herë ne do të ndajmë recetën e një mëngjesi të përsosur për të qenë në gjendje të ulim deri në 11 paund, përveç lëshimit të trupit tuaj të toksinave.

RECETA E TERSHERES PËR TË HUMBUR PESHE NË MENGJES
hani këtë për mëngjes

Përbërësit:
Dy lugë Tërshërë.
Një filxhan kos pa yndyrë.
Një lugë çaji pluhur kakao.
Një lugë çaji me fara liri te grira.
Pesë ose shtatë kumbulla të thara

Përgatitja e këtij mëngjes është shumë e thjeshtë, ndiqni hapat :

Vendosi kumbullat në një tas xhami dhe zhyti në 100 ml ujë të valë.
Mbuloni tasin dhe lëreni të qëndroj për rreth dhjetë minuta.
Në një tjetër tas përzieni tërshëren, kakaon dhe farat e lirit, pastaj vendoseni kosin dhe përziejeni përbërësit shumë mirë.
Pasi kumbullat i grini imët dhe shtoni ato në përzierje.
Mix përbërësit shumë mirë dhe le të qëndrojë

Kete pije, duhet ta përgatisni natën e kaluar dhe ta lini në frigorifer gjatë gjithë natës për ta konsumuar në mëngjesin e ardhshëm, në mënyrë që të përqendroheni në vetitë e përbërësve.

Të nesërmen në mëngjes ju mund të lëngëzoni përzierjen për ta bërë më të shijshëm ose për të konsumuar atë ashtu siç është.

Kjo mëngjes mund t’ju sjellë ëmbëlsi me stevia ose me mjaltë organik për të përmirësuar aromën e saj dhe ta bëjë atë edhe më të shijshëm dhe t’ju japë të gjithë energjinë që ju duhet të jeni më aktiv gjatë gjithë ditës.

Avantazhet e kësaj mëngjes
Kjo mëngjes i pabesueshëm ka shumë vitamina dhe minerale për të detoksifikuar trupin tuaj dhe t’ju ndihmojë të humbni peshë. Kjo do t’ju ndihmojë për të përmirësuar pamjen tuaj, pasi ajo ka aftësinë për të bërë që të përmirësoni pamjen e flokëve tuaj dhe t’ju bëjnë të dukeni më të rinj dhe me shkëlqim. Përtej paraqitjes fizike, forcon sistemin imunitar të trupit tuaj dhe stabilizon metabolizmin.
Siç mund ta shihni përfitimet e kësaj pije ne mëngjes janë shumë interesante, prandaj mos hezitoni ta provoni menjëherë nëse dëshironi të humbni peshë.

Nëse ju pëlqen ky informacion mos harroni të ndani atë me familjen dhe miqtë tuaj, kjo mund të jetë shumë e dobishme.

News Reporter