Televizioni Serb me reportazh për luftën në Kosovë tregojnë se si i vranë ushtarët e UÇK-së

Televizioni Serb me reportazh për luftën në Kosovë tregojnë se si i vranë ushtarët e UÇK-së

On

Radio Televizioni i Serbisë (RTS) ka realizuar për herë të parë një reportazh televiziv rreth sulmeve ajrore të ushtrisë serbe ndaj caqeve civile të Kosovës. Këtu përfshinë periudhën para sulmeve ajrore por edhe gjatë sulmeve të NATO-s. Raportohet se avionët e ushtrisë…

Irani: Turqia dhe SHBA-ja e kanë pushtuar Sirinë

Irani: Turqia dhe SHBA-ja e kanë pushtuar Sirinë

On

Këshilltari i Lartë Ushtarak i Udhëheqësit të Revolucionit Islamik, Gjeneral-major Rahim Safavi vlerësoi zhvillimet e fundit në Siri. Duke i vlerësuar zhvillimet e fundit në Siri, Këshilltari i Lartë Ushtarak i Udhëheqësit të Revolucionit Islamik, Gjeneral-major Rahim Safavi u shpreh: “Ndërsa Azia…

Shqiptari nga Struga sulmohet në Shkup, ia thyejnë hundën dhe dorën, ja shkaku!

Shqiptari nga Struga sulmohet në Shkup, ia thyejnë hundën dhe dorën, ja shkaku!

On

Të hënën rreth orës 22 U.B. (56) nga fshati Dellogozhdë i Strugës, ka njoftuar policinë se të njëjtën ditë rreth orës 17 në bulevarin “Kërste Misirkov” në Shkup deri sa ka qëndruar bashkë me tre familjarë tjerë në veturën e llojit “Pasat”,…

Zaevi mund arrestohet!?

Zaevi mund arrestohet!?

On

Pranohet si dëshmi video-incizimi në rastin “Ryshfeti” ku i akuzuar është kryeministri Zaev Gjykatësi i rastit “Ryshfeti”, Darko Todorovski në seancën e sotme gjyqësore e ka refuzuar propozimin e palës mbrojtëse të kryeministrit Zoran Zaev, i akuzuar se ka kërkuar ryshfet kur…