Izraeli bombardon tokat bujqësore palestineze

Izraeli bombardon tokat bujqësore palestineze

On

Izraeli ndërmori sulme ajrore ndaj tokave bujqësore në lindje të Gazës. Izraeli ndërmori sulme ajrore ndaj tokave bujqësore në lindje të Gazës. Sipas burimeve të drejtorisë së policisë avionët luftarakë të ushtrisë izraelite ndërmorën sulme ndaj disa tokave bujqësore në Lagjen Ez-Zejtun…

Blloku Civil në Gutën Lindore kërkon nga KS i OKB-së zbatimin konkret të armëpushimit

Blloku Civil në Gutën Lindore kërkon nga KS i OKB-së zbatimin konkret të armëpushimit

On

“Blloku Civil” i përbërë nga organizatat joqeveritare në Gutën Lindore nën kontrollin e opozitarëve në Damask, kryeqytetin e Sirisë, kërkoi nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të zbatojë sa më parë vendimin për armëpushim. Sipas deklaratës me shkrim të Bllokut…

Nëndetëset bërthamore ruse arritën në bregun amerikan pa u zbuluar

Nëndetëset bërthamore ruse arritën në bregun amerikan pa u zbuluar

On

Një njësi e nëndetëseve bërthamore ruse ka kryer një stërvitje pranë bazave ushtarake amerikane përgjatë bregut të SHBA pa u zbuluar, deklaroi një komandant i Flotës ruse. “Ky mision është kryer, nëndetëset u shfaqën në vendin e përcaktuar në oqean dhe u…

Masakra My Lai: Si i masakruan ushtarët amerikanë gratë dhe fëmijët vietnamezë

Masakra My Lai: Si i masakruan ushtarët amerikanë gratë dhe fëmijët vietnamezë

On

Masakra My Lai e 16 marsit 1968 i mori jetën 504 civilëve vietnamezë, të cilët u masakruan nga ushtarët amerikanë të kompanisë Charlie, Batalioni i Parë i Regjimentit të 20-të të Këmbësorisë. E vërteta rreth krimit të shëmtuar u zbulua përmes fotografive…

Brat Ljube që dje fitoi komunat e Tetovës e Strugës, sot kundër ligjit të gjuhës shqipe

Brat Ljube që dje fitoi komunat e Tetovës e Strugës, sot kundër ligjit të gjuhës shqipe

On

Ligji për gjuhët nuk është fundi për Maqedoninë, kështu thekson ish ministri i punëve të brendshme Lube Boshkovski në një intervistë të fundit.   Sipas tij, fati i Maqedonisë ishte caktuar që nga viti 2001 me nënshkrimin e marrëveshjes së Ohrit dhe…

Pija që heq toksinat e akumuluara në gjendrat limfatike, zorrës së trashë dhe fshikëzës brenda natës!

Pija që heq toksinat e akumuluara në gjendrat limfatike, zorrës së trashë dhe fshikëzës brenda natës!

On

Ky çaj rekomandohet të konsumohet çdo mëngjes. Në fund të jeni të sigurt se do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet. Mësoni si ta përgatisni: Përbërësit: 2 pika vaj limoni ½ lugë kafe me spec djegës të bluar 1/3 lugë çaji me…

Receta ruse me dy përbërës që ju shpëton nga tiroidja!

Receta ruse me dy përbërës që ju shpëton nga tiroidja!

On

Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimet e gjendrës tiroide, e cila nuk prodhon mjaftueshëm hormone. Ky është edhe shkatari i inflamacionit  kronik autoimun të këtyre gjëndrave. Pasojat e kësaj gjendje të quajtur hipotiroidizëm, mund të ndikojnë shëndetin e gjithë trupit.   Për njerëzit…

Pica alla diavola

Pica alla diavola

On

Një picë të cilën mund ta përgatisni shpejt dhe ta shijoni në vetëm 30 minuta. Sallami pikant e bën të veçantë, sidomos nëse do të organizoni ndonjë festë me miqtë.   Miell, Brumëra, Të shpejta, Ndërkombëtare, Drekë ose Darkë, Në Çdo Stinë…