Koreja Veriore i shkruan Putinit: Jemi të gatshëm për sulm nuklear ndaj SHBA-së

Koreja Veriore i shkruan Putinit: Jemi të gatshëm për sulm nuklear ndaj SHBA-së

On

Në letrën, të cilën delegacioni i Koresë së Veriut gjatë takimit të bashkimit ndërparlamentar i kanë dorëzuar presidentit rus Vladimir Putin, është folur për gatishmërinë e tyre për të nisur sulmin bërthamor ndaj Shteteve të bashkuara, ka thënë të shtunën një burim…

Ministri maqedonas reagon ndaj vendimit të Haradinajt për të ndihmuar familjet e të dënuarëve në Rastin Kumanova

Ministri maqedonas reagon ndaj vendimit të Haradinajt për të ndihmuar familjet e të dënuarëve në Rastin Kumanova

On

Qeveria e Maqedonisë ka kundërshtuar ndarjen e mjeteve nga ana e Qeverisë së Kosovës për familjarët e të dënuarave në rastin “Kumanova”, në Maqedoni, shkruan agjencia e lajmeve INA. Këto shqetësime i ka shprehur ministri i Jashtëm i këtij shteti, Nikolla Dimitrov,…

Zaev: Me punë të ndershme, komunat do ta arrijnë qëllimin

Zaev: Me punë të ndershme, komunat do ta arrijnë qëllimin

On

Maqedonia ishte e shkatërruar finaciarisht. Edhe përkundër masave sistematike që po i ndërmarrim për stabilitet ekonomik dhe financiar, mënyra e vetme për të ecur ekonomia përpara është nëpërmjet punës së ndershme dhe përgjegjësisë së pushtetit lokal dhe pushtetit qendror, ka theksuar lideri…