Gomone në autostradën Tiranë -Durrës, përmbytjet kalojnë çdo parashikim

Gomone në autostradën Tiranë -Durrës, përmbytjet kalojnë çdo parashikim

On

Përmbytjet e shumta që kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit, duket se sa vijnë e po përkeqësohen. Në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Kasharit, uji ka arritur në nivele të larta, duke bërë që një person të zgjedhë gomonen si…

Zhytni këmbët në ujë të ftohtë çdo natë, për të mirën e shëndetit tuaj

Zhytni këmbët në ujë të ftohtë çdo natë, për të mirën e shëndetit tuaj

On

Zhytja e këmbëve në ujë të akullt stimulon rrjedhjen e gjakut dhe zvogëlon inflamacionin. Kjo shkakton që venat të ngushtohen, heq toksinat nga trupi dhe relakson muskujt. Për ata që bëjnë stërvitje gjatë gjithë javës, që punojnë nëpër vende ku duhet të…

Mjaltë dhe spec djegës, kombinimi perfekt kundër shumë problemeve në organizëm…

Mjaltë dhe spec djegës, kombinimi perfekt kundër shumë problemeve në organizëm…

On

A e keni provuar ndonjëherë mjaltin me spec djegës? Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar gjithë jetën. Në lugën e parë, ëmbëlsia e mjaltit të zgjon qiellzën ndërkohë që pak çaste më…

Myslimanët po shtohen në Evropë, deri në vitin 2050 pritet që të trefishohen

Myslimanët po shtohen në Evropë, deri në vitin 2050 pritet që të trefishohen

On

Popullata e besimit islam do të trefishohet deri në vitin 2050 në disa shtete të Europës, kurse në disa të tjera nuk do të ndryshojë, ka bërë të ditur qendra hulumtuese Pew në Washington. Sipas raportit, myslimanët në Gjermani – që aktualisht…