breaking news

Vendi

Sulejman Rexhepi sulmon fizikisht myftiun e Shkupit Ibrahim Shabani
0

Sulejman Rexhepi sulmon fizikisht myftiun e Shkupit Ibrahim Shabani

April 27th, 2015 | by admin
Në një ceremoni të mbajtur për gara në lexim të Kuranit, gjatë fjalimit të tij, Sulejman Rexhepi ka sulmuar dhe ka ofenduar myftiun e Shkupit Ibrahim Shabani. Pas Ceremonisë, burime zyrtare të “Lajm” kanë...
Aksident tragjik në Gradec, vdes nxënsja e klasës së 9, shtatë nxënës tjerë të lënduar
0

Aksident tragjik në Gradec, vdes nxënsja e klasës së 9, shtatë nxënës tjerë të lënduar

April 26th, 2015 | by admin
Tetovë, 26 prill – Sot në fshatin Gradec të komunës së Vrapçishtit ka ndodhur një aksident tragjik ku humbi jetën nxënsja e klasës së nëntë ku 7 të tjerë mbetën të lënduar, njofton TetovaSot Ngjarja ka...
Malinë, arrestohen dy shqiptarë!
0

Malinë, arrestohen dy shqiptarë!

April 26th, 2015 | by admin
Banorët pohojnë se të paktën dy banorë, Gadaf Nuhiu dhe Rrahim Hajdari, që të dy nga Malina, janë prangosur pas aksionit të gjerë policor në fshatin Malinë të rajonit të Karadakut të Shkupit. /...

Rajon

Botë

Sport

 • Bayerni kampion i Bundesligas
  0
  Sport
  April 26th, 2015

  Bayerni kampion i Bundesligas

  Bayern Munichu është shpallur kampion i Bundesligas për të tretin vit radhazi. Bavarezët mposhtën Hertha Berlinin (1-0) të shtunën për të shtuar në 15 pikë diferencën ndaj Wolfsburgut që sot (e shtunë) pësoi nga Borussia Monchengladbachu. Humbja e rivalit më të afërt, nënkupton se Bayerni...Read more