ilirida.net | Homepage
<h2><a href="http://ilirida.net/itali-murgesha-viziton-spitalin-me-dhimbje-barku-lind-nje-femije/">Itali: Murgesha viziton spitalin me dhimbje barku, lind një fëmijë<a href='http://ilirida.net/itali-murgesha-viziton-spitalin-me-dhimbje-barku-lind-nje-femije/#comments' class='comments-small'>(0)</a></a></h2>
Një murgeshë në San Severino të Italisë është paraqitur në spital me dhimbje të forta barku, pa ditur që ishte duke sjellë në jetë një fëmijë. Kur mjeku i urgjencës <h2><a href="http://ilirida.net/pas-gati-40-vjeteve-burg-shpallet-i-pafajshem-70-vjecari-video/">Pas gati 40 vjetëve burg, shpallet i pafajshëm 70 vjeçari (VIDEO)<a href='http://ilirida.net/pas-gati-40-vjeteve-burg-shpallet-i-pafajshem-70-vjecari-video/#comments' class='comments-small'>(0)</a></a></h2>Pas thuajse 40 vitesh të kaluara në burg, i dënuar padrejtësisht me burgim të perjetshëm, një burrë 70 vjeçar nga Karolina e Veriut (SHBA), Joseph Sledge, doli nga burgu.

“Ndër gjërat <h2><a href="http://ilirida.net/egjipt-ne-nje-xhami-vellezeria-muslimane-nuk-e-lejon-imamin-te-lutet-per-mbretin-saudite-video/">Egjipt: Në një Xhami Vëllezëria Muslimane nuk e lejon imamin të lutet për mbretin Sauditë (VIDEO)<a href='http://ilirida.net/egjipt-ne-nje-xhami-vellezeria-muslimane-nuk-e-lejon-imamin-te-lutet-per-mbretin-saudite-video/#comments' class='comments-small'>(0)</a></a></h2>
Në një Xhami në Egjipt aktivistët dhe simpatizantët e Vëllezërisë Muslimane nuk e kanë lejuar imamin të lutet për mbretin Sauditë në ditën festive javore të muslimanëve, në ditën e <h2><a href="http://ilirida.net/liria-e-shprehjes-eshte-shnderruar-ne-nje-arme-kunder-islamit/">Liria e shprehjes është shndërruar në një armë kundër islamit<a href='http://ilirida.net/liria-e-shprehjes-eshte-shnderruar-ne-nje-arme-kunder-islamit/#comments' class='comments-small'>(0)</a></a></h2>Albir Kerganov, myftiu i Moskës dhe i zonës qendrore të Rusisë, ka deklaruar se liria e shprehjes aktualisht është shndërruar në një armë që po përdoret nga perëndimi kundër botës <h2><a href="http://ilirida.net/pas-sulmeve-ne-revisten-charlie-hebdo-4-franceze-kane-pranuar-publikisht-fene-islame-video/">Pas sulmeve në revistën ‘Charlie Hebdo’, 4 franceze kanë pranuar publikisht fenë Islame (VIDEO)<a href='http://ilirida.net/pas-sulmeve-ne-revisten-charlie-hebdo-4-franceze-kane-pranuar-publikisht-fene-islame-video/#comments' class='comments-small'>(0)</a></a></h2>Edhe pas sulmeve terroriste të realizuara në revistën satirike ‘Charlie Hebdo’ ku pati shumë të vrarë e të lënduar, madje edhe terror psiqik në disa pengje të kapura nga sulmuesit,

Vendi

Ivanovski: Vendit i duhen shkallë të dyfishta të rritjes ekonomike

Ivanovski: Vendit i duhen shkallë të dyfishta të rritjes ekonomike Comments

Profesori universitar Zoran Ivanovski, vlerëson se vendit i duhen thuajse dy shkallë më të mëdha të rritjes ekonomike edhe atë në vazhdimësi. “Mendoj se përgjithësisht, për t`u ndjerë mbi standardin e

Kërko

Lajme në email

Lajmet me datë

January 2015
M T W T F S S
« Dec    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031